Almanya | Frankfurt’ta Almanca Dil Okulu

Frankfurt’ta Almanca Dil Eğitimi

Almanya Dünya’nın en kozmopolit ülkelerinden birisidir. Frankfurt’ta yaşayan insanlar genellikle hoşgörülü ve yardımseverlerdir. Frankfurt birçok kültürün kaynaşmasından oluşmuştur. Bir buçuk milyon nüfusu olan bu kentte kendinizi Frankfurtlu bir sakin gibi hissedeceksiniz.  Pek çok fuar ve Avrupa’da yolcu taşımacılığı açısından ikinci büyük havalimanı Rain-Main Havaalanı bu kentte bulunmaktadır. Dünya’nın en büyük kitap fuarı olan Frankfurt kitap fuarı milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilir.

Avrupa’nın en zengin ve dinamik kentlerinde biri olan Frankfurt 400 bankası, borsası, merkez bankası ve Avrupa Para Enstitüsü ile uluslararası bir maliye merkezi, önemli sanayi ve teknolojilerinin toplandığı Frankfurt’un merkezinde bulunan dil okulumuz müzelere, kafe ve restoranlara oldukça yakındır. Dil okulumuz ana caddeye 2, tüm yerel ulaşım araçlarınada mak. 5 dakika uzaklıktadır.

FRA_Sehir_Skyline

 

Frankfurt Dil Okulu Bilgileri

Frankfurt’taki Dil Okulumuz sabah 9’dan akşam 9’a kadar açıktır. Zemin kat kafeterya ve resepsiyon olarak kullanılmaktadır. 5. katta 12 tane sınıf, mutfak, kütüphane ve öğrencilerimizin tenefüste faydalanabilecekleri küçük bir büfe bulunmaktadır. Almanya, Asya ve Güney Amerika’dan ortalama 500 öğrencimizin bulunduğu dil okulumuz 600 öğrenci kapasitelidir.

FRA_frankfurt_german_sinif

Frankfurt Konaklama İmkanları

Aile Yanında Konaklama: Dil öğrenmenin yanı sıra gittiğiniz ülkedeki insanların yaşam tarzlarını ve kültürlerini öğrenmek için idealdir. Almanlar yardımsever ve açık görüşlü insanlardır. İlk gün aile ile tanışacak ve evin kurallarını beraber belirleyeceksiniz örneğin; yemek zamanları, elektronik eşyaların kullanımı vb. Nevresimler konaklayacağınız aile tarafından verilecektir. Fakat kendi havlunuzu götürmeniz gerekmektedir. Konaklayacağınız aileler özenle seçilmektedir. Bizim için önemli olan rahat bir şekilde konaklamanız ve pratik yaparak öğrendiklerinizi pekiştirmenizdir. Aile yanı tek kişilik odalarda konaklamadır. Aile yanında konaklayan öğrencilerin bebek bakıcılığı ya da evi temizlemek gibi sorumluluğu bulunmamaktadır. Yalnızca konakladıkları odanın sorumluluğu kendilerine aittir. Konaklamak istediğiniz aileden özel bir isteğiniz varsa belirtirsiniz aileniz ona göre seçerlir. Örneğin: çocuksuz vb. Aile yanı konaklamayı tercih ettiyseniz ilk izlenim için konaklayacağınız aileye küçük bir hediye götürmenizi tavsiye ederiz.

Apartmanda Konaklama: Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışmak isteyenler için harika bir fırsattır. Konakladığınız diğer öğrencilerle sürekli pratik yapabilirsiniz. Frankfurt’ta apartmanımız binamızda kent merkezinde, ulaşımı oldukça kolay ve son derece güvenlidir. Apartmanlarımızda tam donanımlı mutfak ve banyo bulunmaktadır. Banyo ve mutfak aynı katta konaklayan öğrencilerle ortak kullanımdır. Apartmanda konaklayan öğrencilerimiz kendi yemeklerini kendileri hazırlarlar. İsteyen öğrencilerimiz restorandan da yararlanabilirler apartmanlarımızda tek ve çift kişilik odalar mevcuttur.Apartmanımız altı odalı bir mutfak ve iki banyoludur. Mutfak ve banyo tam donanımlıdır ve ortak kullanım alanıdır. Yataklarda nevresim bulunmaktadır. Kendi kullanacağınız havluları ve kişisel bakım eşyalarınızı getirmeniz gereklidir. Mutfak ortak kullanım alanı olduğu için konakladığınız diğer öğrencilerle beraber leziz yemekler pişirip farklı kültürlerden yemek tarifleri öğrenebilirsiniz. Apartman haftada bir kez özel bir temizlik şirketi tarafından temizlenmektedir. Apartmanda sigara içmek kesinlikle yasaktır! Aparman ortak kullanım olduğu için sürekli Almanca pratik yapma imkanına ve yeni insanlarla tanışma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Frankfurt Dil Okulu ücretine dahil olanlar

  • Almanca seviye tespit sınavı
  • Almanca dil kursu
  • Frankfurt’ta konaklama
  • Tüm ders malzemeleri
  • Kurs bitirme sertifika

Frankfurt’taki dil okulu hakkında detaylı bilgi için biizmle iletişime geçiniz.