Fas – Rabat’ta Arapça Dil Kursu

Rabat’ta Arapça Dil Eğitimi

Fas’ta Arapça öğrenmek isteyenler için Rabat harika bir kenttir.Fas’ta iklim bölgeden bölgeye değişmektedir. Sahil kısmı sıcakken doğu kısmında akdeniz iklimi görülür. Atlas okyanusu kıyılarında nemli ve serin hava, iç kısımlardaysa daha sıcak ve kuru karasal iklim doğudaki kentlerde yıl boyunca sıcak ve kuru hava hakimdir.Aralık ve ocak ayları gecelerin en soğuk geçtiği aylardır. Tarihi, milattan önce 3. yy. dayanan bu kent Chellah tarafından Bu Regreg Nehri ağzına kurulmuştur. Kentin her köşesinde bu tarihi zenginliği görebilirsiniz. Arapça öğrenmek isteyen herkesi dil eğitimi için harika tarihi mimarileri barındıran Rabat`a davet ediyoruz. Burada Orta çağ’dan beri kurulan pazarları, cami, saray ve müzeleri gezebilirsiniz. Dünya’nın gizemini çözemediği Fas kültürünü yakından tanımak için  size harika bir fırsat sunuyoruz.

Birçok Arap kültüründe olduğu gibi Faslılar da misafirperverlikleriyle ünlülerdir. Faslılar farklı ülkelerden gelmiş öğrencilerle tanışmayı ve onları misafir etmeyi çok severler. Fas’taki dil okulumuzda çalışan personelimizde sizi bu misafirperverlikle ağırlayacaktır.Rabat’ta sıcak ve arkadaş canlısı Faslılarla tanışırken Arapçanızı da  geliştirebilirsiniz.

 

fas_rabat

 

Rabat’ta  Konaklama İmkanları

Aile Yanında Konaklama: Dil öğrenmenin yanı sıra gittiğiniz ülkedeki insanların yaşam tarzlarını ve kültürlerini öğrenmek için idealdir.İlk gün aile ile tanışacak ve evin kurallarını beraber belirleyeceksiniz. Örneğin; yemek zamanları, elektronik eşyaların kullanımı vb. Konaklayacağınız aileler özenle seçilmektedir. Bizim için önemli olan rahat bir şekilde konaklamanız ve pratik yaparak öğrendiklerinizi pekiştirmenizdir. Aile yanı tek yada çift  kişilik odalarda konaklamadır. Aile yanında konaklayan öğrencilerin bebek bakıcılığı ya da evi temizlemek gibi sorumluluğu bulunmamaktadır. Yalnızca konakladıkları odanın sorumluluğu kendilerine aittir. Aile yanı konaklamayı tercih ettiyseniz ilk izlenim için konaklayacağınız aileye küçük bir hediye götürmenizi tavsiye ederiz.

Apartmanda Konaklama: Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle tanışmak isteyenler için harika bir fırsattır. Konakladığınız diğer öğrencilerle sürekli pratik yapabilirsiniz. Rabat’taki apartmanımız binamızda kent merkezinde, ulaşımı oldukça kolay ve son derece güvenlidir. Apartmanlarımızda tam donanımlı mutfak ve banyo bulunmaktadır. Banyo ve mutfak aynı katta konaklayan öğrencilerle ortak kullanımdır. Apartmanda konaklayan öğrencilerimiz kendi yemeklerini kendileri hazırlarlar. İsteyen öğrencilerimiz restorandan da yararlanabilirler. Apartmanlarımızda tek ve çift kişilik odalar mevcuttur. Apartman haftada bir kez özel bir temizlik şirketi tarafından temizlenmektedir. Apartmanda sigara içmek kesinlikle yasaktır. Apartman ortak kullanım olduğu için sürekli pratik yapma imkanına ve yeni insanlarla tanışma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Otelde konaklama: Daha lüks ve daha konforlu konaklamayı tercih edenler için idealdir.Tek ve çift kişilik odalar mevcuttur. Çift kişilik odalar sadece aynı dönem kurs alacak öğrenciler içindir.

Kurs ücretine  dahil olanlar

  • Arapça seviye tespit sınavı
  • Dil kursu
  • Konaklama
  • Tüm ders malzemeleri
  • Kurs bitirme sertifikası

 

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.