İtalya’da Dil Okulu

İtalya’da Dil Eğitimi

İtalyanca, Dünya’da 60 milyon kişi tarafından konuşulan bir dildir. Müzik terminolojisi İtalyanca ağırlıklıdır. Ege Yurtdışı Eğitim aracılığıyla İtalyanca dil eğitiminizi 3 farklı kentte kaliteli İtalyanca eğitimi alabilirsiniz.

İtalya’da Dil Okulları

romemain$5B1$5Dfloransa_kent_2SUF_calabria_liman

Neden İtalya’da İtalyanca Dil Eğitimi?

Günümüzde İngilizce dil bilmek artik bir zorunluluk haline gelmiş. Herkesin en az bir ikinci dil bildiği iş ve eğitim ortamında bir adım önce çıkmanın en kolay yolu en az bir dil daha bilmektir.Bu dilde neden İtalyanca olmasın?

Dil öğrenmek zor ve zaman ister. Kişinin hevesli ve hedefini olması çok önemlidir. İtalyanca dili konuşulduğu ülkede öğrenmek çok büyük bir avantajdır. Çünkü yabancı dil öğrenmek süreklilik ve tekrar gerektirir. İtalya’da da eğitim alırken profesyonel öğretmenlerden kaliteli eğitimi alıp, ders dışında da canlı bir dil laboratuarında bulunuyor olacaksınız.

Roma veya Floransa eğitimi için yola çıktığınız andan itibaren hedefinize uygun İtalyanca dili öğrenmeye başlıyor olacaksınız. Calabria veya Milan Havaalanı indiğinizde, İtalya’daki dil okulumuz da, Roma, Milan, Floransa veya Capo Vaticano’da alış veriş yaparken, gezerken sürekli İtalyanca dil konuşuyor olacaksınız. Böylece sürekli İtalyanca pratik yaparak eksiklerinizi fark edip yeni kelimeler ve konuşma kalıpları öğrenecek, derste öğrendiklerinizi yaşayarak tekrar edeceksiniz.

İlk zamanlar bazı zorluklarla karşılaşıyor olsanız da kısa bir süre sonra istediğiniz İtalyanca dilde konuşuyor olmanın verdiği memnuniyet öğrenme isteğinizi arttıracaktır. İtalya’da dil eğitimi size istediğiniz İtalyanca öğrenmeniz ve konuşabilmeniz dışında bir çok avantaj sağlayacaktır. Artık istediğiniz İtalyancayı konuşabiliyor olmanın verdiği rahatlıkla kendinizi olan özgüveniniz artacak.

Belki de ilk defa kendi başınıza İtalya gibi bir ülkeye gitmeyi denediğiniz için farklı sorumluluklar almayı, farklı kültürlerden insanlarla bir arada yaşamayı öğreneceksiniz. Dil eğitimi için tercih ettiğiniz İtalya’daki insanlarla ve okuldaki bir çok başka ülkeden gelen öğrencileri tanışmış olacaksınız.

Farklı kültürlerin yaşam tarzlarını olaylara bakış acılarını öğrenerek hayata farklı pencerelerden bakabileceksiniz. Yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurarak dil öğrenmek için seçtiğiniz kenti beraber sayısız hatıra ve harika bir tatil geçireceksiniz.

 

İtalya’daki dil okulları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.