Bilgiler | Uluslararası Sınavlara Hazırlık Kursları|Üniversite Hazırlık Programı

Uluslararası Sınavlara Hazırlık Kursları

Bu programımız çalıştıkları iş yerleri için ileri derecede yabancı dil bilmesi gerekenler  için hazırlanmış özel bir programdır. 3, 6 ya da 9 aylık kurslarımıza katılarak istediğiniz yabancı dilde ileri bir seviyeye gelebilir ve uluslararası sertifikalarla yabancı dil seviyenizi belgeleyebilirsiniz.

 • İngilizce Dil Sertifikaları
 • Fransızca Dil Sertifikaları
 • Almanca Dil Sertifikaları
 • İspanyolca Dil Sertifikası
 • İtalyanca Dil Sertifikası

İngilizce Sertifikalar

PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL

Yurtdışında Hazırlık kursları: Malta, Brighton,Devon, Londra, Oxford ,Dublin’de bulunmaktadır.

 • Cambridge Preliminary English Test (PET): Dil sertifikalarının en küçüğüdür. Sınav genellikle günlük konuşma ve basit metinler üzerine konuşma ve yazabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır.PET, Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre B1 ile derecelendirilmiş bir sertifikadır. Sınav  okuma – yazma, dinleme ve konuşma olarak 3 bölümden oluşur.
 • Cambridge First Certificate in English (FCE): İngilizce seviyelerinin orta üstü ve ileri düzeyde olduğunu kanıtlamak isteyen öğrencilerin alması gereken sertifikadır. FCE  İngilteredeki eğitim kurumları tarafından kabul edilen bir sertifikadır. Bu sertifikayı alacak kişilerin kendilerini rahatça ifade edebilemeleri ve geniş kelime dağarcığı bulunmalıdır. FCE, Avrupa Ortak Dil Kriterlerine göre B2 ile derecelendirilmiş bir sertifikadır.
 • Cambridge Certificate in Advanced English (CAE): İngilizce seviyelerinin akademik düzeyde olduğunu  kanıtlamak isteyen öğrencilerin alması gereken bir sertifikadır. İngiltere’deki üniversitelere başvuran yabancı öğrencilerden talep edilmektedir. Bu sertifikanın sınavına girecek öğrencilerin sosyal ve profesyonel konularda İngilizceyi akıcı ve etkileyici bir şekilde konuşabilmesi gerekmektedir.
 • Cambridge Certificate of Proficiency in English (CPE): Cambridge sertifikalarının en üst seviyesidir.  Üniversite ve şirketlerde geçerliliği bulunan bu sertifika sahipleri İngilizceyi ana dilleri kadar iyi konuşabilmektedir.
 • English Language Testing System (IELTS): İngiltere’de öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencilerin IELTS sertifikası bulunması gerekmektedir. genel ve akademik okuma yazma bölümlerinin yanı sıra tüm katılımcılar aynı konuşma ve dinleme sınavına tabi tutulurlar. İngiltere’nin dışında Avustralya, Kanada ve Yeni Zelanda’da tanınmaktadır.

brighton_2brighton_pavillionlondra_ogrenci

 

Almanca Sertifikalar

DHS, TELC Zertifikat Deutsch

Yurtdışında Hazırlık kursları: Frankfurt, Düsseldorf, Berlin, Münih, Hamburg, Köln, Heidelberg’tedir.

 • Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang (DSH):  Almanya’da öğrenim görmek isteyen yabancı öğrencilerin DSH sertifikası bulunması gerekmektedir. Sınavı toplam 4 saat süren okuduğunu anlama, yazma, dinleme ve konuşma aşamalarından oluşmaktadır.
 • TELC Zertifikat Deutsch (ZD): Seviye olarak Goethe Enstitüsü’nün C1 sınavından daha yüksek bir seviyededir. Uluslararası geçerliliği bulunan bir sertifikadır. Düsseldorf dil okulumuz onaylanmış TELC sınav merkezidir.

 

alm_munih

Fransızca Sertifikalar

DELF, DALF

Yurtdışında Hazırlık Kursları : Paris ve Nice’tedir.

 • Diplôme d’études en Langue Française (DELF)- Diplôme Approfondi de Langue Française (DALF): Fransız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu sınavlar  akademik ve profesyonel amaçlıdır. DALF diploması için dil pasaportu da denilmektedir. Fransada üniversiteye gitmek isteyen kişilerin bu  diplomayı almaları şarttır.

 

paris_louvre

 

İspanyolca Sertifika

DELE

Yurtdışında Hazırlık kursları : Madrid, Barselona, Malaga ve Mallorca’da bulunmaktadır.

 • DELE: İspanyol Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan bir sınavdır. DELE sınavın Üç farklı seviyesi bulunmaktadır. “Certificado Inicial de Español”, “Diploma Básico de Español” ve “Diploma Superiorde Español” bu üç farklı testte okuma, yazma ve konuşma aşamalarından oluşur.

isp_barselona

 

İtalyanca Sertifika

CILS

Yurtdışında Hazırlık kursları : Roma, Floransa ,Calabria’dadır.

 • Certificato di Italiano come Lingua Straniera (CILS):  İtalya’daki kurum ve kuruluşlar tarafından kabul edilen bir diplomadır. İtalya’da üniversiteye gitmek isteyen ana dilleri İtalyanca olmayan öğrencilerden istenir.

 

calabria

 

Üniversite Hazırlık Programı

Bulgaristan ,Frankfurt, Nice, Madrid, Floransa , Brighton’da bulunmaktadır.

İzmir’de çalışan profesyonel danışmanlarımız size Bulgaristan Üniversitesi, Frankfurt (Almanya Üniversitesi), Nice (Fransa),Madrid(İspanya Üniversitesi) Floransa(İtalya Üniversitesi) hakkında ücretsiz bilgi vermektedir. Danışmanlarımız başvuru prosedürü, gereken belgeler, üniversite için ihtiyacınız olacak dil sertifikası ve öğrenmek istediğiniz diğer konularda size yardımcı olacaklardır .

 

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.